ЗСУ вдарили по заводу в Воронежі. Чим він важливий

Published
Час прочитання: 3 хв

Українські військові вдарили по Воронежу. Судячи з кадрів, які публікують моніторингові телеграм-канали, був уражений Воронезький завод напівпровідникових приладів.

Як повідомив губернатор Воронезької області Олександр Гусєв, ППО виявило і знищило в небі над Воронежем "кілька високошвидкісних повітряних цілей".

При цьому виявилися пошкодженими "об'єкти одного із підприємств Воронежа", фасади і вікна кількох багатоквартирних будинків, а також кілька автомобілів.

Крім того, постраждало троє людей, стан одного з них важкий, заявив Гусєв.

Губернатор не уточнив, йдеться про атаку безпілотників чи ракетний удар. При цьому раніше він повідомляв, що в регіоні оголосили ракетну небезпеку.

Невдовзі після цього видання Astra і український моніторинговий проєкт Exilenova+ повідомили, що у Воронежі прогриміли вибухи, і що після них над містом з'явилися стовпи диму.

Також моніторингові канали писали про збиття над Воронежем французько-британських крилатих ракет Storm Shadow.

Судячи з кадрів, які публікують моніторингові телеграм-канали, був уражений Воронезький завод напівпровідникових приладів ("ВЗПП-Мікрон"), який розташований на лівому березі річки Воронеж.

На відео помітні густі клуби диму, ймовірно, в результаті удару зруйновано два чи три поверхи заводу. Російські воєнкори скаржаться, що під час удару могли загинути багато працівників, адже це сталось посеред робочого дня.

Це підприємство, зокрема, виготовляє електроніку для ракет "Іскандер" і комплексів ППО "Панцир-С1". Цей завод є в санкційних списках США та ЄС.

У генштабі ЗСУ підтвердили, що в понеділок підрозділ Повітряних Сил вразив завод у Воронежі. У повідомленні військові не кажуть назви заводу, але зазначають, що він виготовляє електроніку, яку використовують в російських ракетах, зокрема, для ОТРК "Іскандер".

Щоб вдарити по заводу, використали високоточні крилаті ракети повітряного базування, додали в генштабі.

Останнім часом ЗСУ посилили удари по російській території. Минулого тижня українські безпілотники двічі атакували Московський нафтопереробний завод у Капотні, а наліт дронів на Москву 18 червня став одним із найбільших за весь час війни.

За підрахунками агентства Reuters, з початку 2026 року кількість ударів безпілотників по російських нафтопереробних заводах зросла в два рази. Це призвело до повної чи часткової зупинки нафтопереробки і зниження виробництва бензину, дизельного, а також авіаційного палива.

У ніч на неділю українські безпілотники вибухнули на Керченській поромній переправі в Криму, в порту Керчі, а також в морському порту "Кавказ", який розташований через пролив. Ці удари ще більше загострили паливну кризу на анексованому Росією півострові.

Які ракети вдарили по Воронежу

Аналіз кореспондента ВВС Павла Аксьонова

Удар по Воронежу завдали крилаті ракети. Губернатор повідомив про ракетну небезпеку об 11:40. Їхній тип поки що офіційно не оголошували, але російські військові блогери запевняють, що це були французько-британські ракети SCALP/Storm Shadow. Тим не менш, не виключено, що завод могли обстріляти і українськими крилатими ракетами "Фламінго".

На відеокадрах, які з'явилися в соцмережах, видно, що на заводі з'явилося не менше двох окремих осередків горіння, і площа пожежі в обох випадках велика.

Storm Shadow - це високотехнологічна авіаційна крилата ракета, головна особливість якої в тому, щоб вражати добре захищені цілі. Вона може пробити товстий шар бетону. Крім того, її доволі складно перехопити.

"Фламінго" - це розробка української компанії Fire Point. У цій ракеті, як заявляють, велика бойова частина. Вона важить одну тонну, і може спричинити великі руйнування.