Gadno ili razumno – da li je nehigijenski nositi obuću kod kuće

Potpis ispod videa, Gadno ili razumno – da li je nehigijenski nositi obuću kod kuće
Gadno ili razumno – da li je nehigijenski nositi obuću kod kuće
Objavljeno

Da li ih izuvate ili nosite i dok ste kod kuće vrlo verovatno zavisi od toga gde ste odrasli.

U većini balkanskih, bliskoistočnih i azijskih zemalja, nošenje obuće u kući smatra se nepristojnim.

Istovremeno, u delovima Evrope i Amerike, tražiti od gosta da se izuje može se smatrati nepristojnim.

Ali, da li nošenje obuće u kući zapravo predstavlja opasnost po zdravlje?

BBC je posetio mikorbiološku laboratoriju kako bismo to saznali.

Ako imate predlog teme za nas, javite se na bbcnasrpskom@bbc.co.uk